Hakkımızda

İpek Selek Adıgüzel, Northwestern Üniversitesi’nden Endüstri Mühendisliği ve Ekonomi olmak üzere çift anadalda lisans derecesi ile mezun olduktan sonra Türkiye’ye döndü. Moda sektörünün önemli markalarında bir süre çalıştıktan sonra, kurumsal ortam disinda farklı arayışlara yöneldi. Bu dönemde yaptığı Hindistan seyahatinde  “Om mani padme hum” yani; lotusun içindeki mücevher mantrası ile tanıştı ve hayallerini gerçekleştirme sürecini başlattı. Bataklık içinde yetişen bembeyaz bir lotus çiçeğinden bahseden bu mantra ve lotus çiçeğinin katman katman yaprakları, İpek Selek Adıgüzel için bilincin uyanışını ve yeniden doğuşu simgeliyor.

Mücevherlere olan ilgisi nedeniyle, mücevher tasarlamak kendisi için hobi olmaktan öte, bir tutku haline geldi. İşine kendini tamamıyla vermek ve hayalindeki ürünleri tasarlamak için kurumsal hayattan uzaklaşıp, Kapalı Çarşı’da eğitim veren bir mücevher atölyesinde çalışmalara başladı. Bu çalışmalara ek olarak GIA (Gemological Institute of America) ‘de mücevher, pırlanta ve renkli taş eğitimlerini tamamladı ve AJP yani Accredited Jewellery Professional ünvanını aldı.

İpek Selek Adıgüzel, 2014 yılında, yolculuğunda kendisine rehberlik eden “Om mani padme hum” mantrasından esinlenerek, Padme Designs’ı yarattı. 14K altın ve değerli taşlarla donattığı mücevherler, zaman içerisinde sahibiyle bütünleşiyor ve günlük hayatın koşuşturmacası içinde birer hatırlatıcı, yani; “Daily Reminders” hâline geliyor. Kendisi için motivasyon ve mutluluk kaynağı olan fikirleri, iç huzuru arayanlar için tasarımlarıyla bütünleştiriyor…