Garanti ve İade Şartları

GARANTİ ŞARTLARI

1. Üstün Hizmet Proje Geliş. Danış. İnş. Turizm ve Dış Tic Ltd. Şti markası olan Padme Designs, satışını yaptığı ürünler için garanti belgesinde veya Fatura da belirtilen şartlar çerçevesinde üretim hatalarına karşı sorumludur.

2. Garanti süresi marka ve modele bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

3. Ürün garanti süresi içerisinde üretim hatalarından dolayı arızalanması halinde ücretsiz olarak onarılır ve müşteriye iade edilir.

4. Azami tamir süresi arızalı ürünün, teknik servislerimize, teknik servis olmaması durumunda da ürünün satıcısı bayii, acente, temsilciliği, ithalatçısı veya imalatçısı- üreticisinden birine bildirim tarihinden itibaren başlar ve 30 iş günüdür.

5. Ürünün onarımı Padme Designs yetkili teknik servisinde yapılacaktır.

6. Teslim tarihinden itibaren garanti süresi dahilinde bir yıl içerisinde, ayni arızayı ikiden fazla tekrarlaması veya farklı arızaların dörtten fazla ortaya çıkması halinde üründen yararlanamama ve tamir süresinin aşılması durumlarında sırasıyla satıcı, bayi ve ithalatçısından birinin düzenleyeceği rapor ile arızanın tamir olamayacağının belirlenmesi durumlarında ücretsiz olarak tüketici malın ücretsiz değiştirilmesini, bedel iadesi veya ayıp oranında bedel indirimi talep edebilir.

7. Ürün kasasına yapıştırılan bandrol ve etiketlerin sökülmesi, yırtılması, virüs ve yazılımdan kaynaklanan hatalar, ürünün düşürülmesi, kırılması, darbe alması, ezilmesi, bükülmesi, kısa devre edilmesi, düşük, yüksek yada ani voltaj uygulamaları, topraklama hataları, eksikliği, satıcı tarafından temin edilmeyen hatalı aksesuar yada sarf malzemelerinin neden olduğu arızalar, yetkili olmayan kişilerin yaptığı bakım, onarım, kapasite artırımı, kaza, yangın, felaketler, taşıma işlemlerinden oluşabilecek arızalar, normal aşınma ve yıpranmalar, atmosfer şartlarından kaynaklanan çürüme, korozyon, oksitlenme, v.b. beklenmeyen aşınma, yıpranma ve bozulmalar garanti kapsamına alınmayacaktır. Ayrıca garanti belgesinde detaylandırılan diğer olumsuz kullanım durumlarında ürün garanti kapsamına alınmayacaktır. Gerektiği durumlarda istenirse ücretli onarım ve hizmetlerden faydalanılabilecektir.

8. Ortaya çıkabilecek anlaşmazlıklar firmamıza yazılı olarak bildirilmelidir.

9. Tüm şartlar haricinde oluşan problemler ile ilgili Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğü’ne başvurulabilir.

İade Şartları:

1. Mağazalarımızdan satın almış olduğunuz ürün şayet kusurlu ya da ayıplı değil ve iade edilmek isteniyorsa 7 gün içinde eksiksiz tüm aksesuar ve kutusu ile deforme edilmemiş halde teslim edilmesi gerekmektedir.
Bu noktada satıcı haklarından doğan %15’lik kullanım ve hizmet bedeli tüketiciye yansıtılmaktadır. Kusurlu ve ayıplı ürünlerde herhangi bir hizmet bedeli alınmaksızın 7 gün içinde iade hakkı tüketicide bulunmaktadır.

2. Padme Designs fiyatlarını değiştirme hakkını saklı tutar. Fiyatlar piyasa koşullarına bağlı anlık değişikliklere uğrayabilir. Artan veya azalan fiyatlardan dolayı firmamız herhangi bir yükümlülük altına sokulamaz.

3. Kullanım kılavuzunda belirtilen bir kullanım hatası veya ürün standartlarında var olmayan bir sistem için Padme Designs sorumlu tutulamaz, değişim ve iade talep edilemez.

4. Almış olduğunuz ürün kargo şirketi aracılığı ile size ulaştırılmış ise ürünün ambalajına zarar vermeden açarak kontrolünü yaptıktan sonra teslim almalısınız. Sevkiyat sırasında meydana gelmiş bir eksiklik veya üründe hasar var ise kargo görevlisine tutanak tutturmalısınız. Kargo Firması tarafından oluşabilecek problemlerden firmamız sorumlu tutulamaz.

5. İade şartlarını sağlayan ürünün iadesi için varsa hediyeleri, fatura (iade faturası), garanti belgesi ile birlikte Padme Designs satış yetkililerine başvurunuz.

6. İade edilecek ürünün faturası kuruma ait ise kurumun ürün iadesi için iade faturası kesmesi gerekmektedir.

7. İade işlemine konu olan ürün ile ilgili olarak her türlü kargo v.b. ücretler tüketiciye aittir.

8. Ürün kontrol edildikten sonra gerekli şartlar sağlanıyorsa ilgili departman tarafından ürün değişimi veya muhasebe departmanı tarafından ödeme iadesi işlemleri takip edilecektir.

İptal ve İade

Satın aldığınız ürünü iade etmek için: ürün ,varsa hediyesi ve bütün standart aksesuarları,ambalajı hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte tarafımıza gönderilmelidir. Tek yapmanız gereken, bize email yolu ile iade talebinizi bildirip iade onayı almanızdır.

İade etmek istediğiniz ürünü, siparişinizin size ulaştığı tarihten itibaren 14 iş günü içerisinde geri gönderebilirsiniz.

İade

İade edilen ürünün tarafımıza ulaşmasıyla birlikte iade süreci başlatılır. Ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra padmedesigns.com tarafından kredi kartınıza iade işlemi gerçekleştirilir. Ürün bedeli, bankanıza bağlı olarak 10 iş günü içerisinde “artı bakiye” olarak kredi kartınıza yansır. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve Padme Designs’ın bankanıza müdahale etme hakkı yoktur.

Kusurlu ürün iadesi

Üründen kaynaklanan herhangi bir kusurdan dolayı yapacağınız iadelerde, aldığınız ürünü teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz.

Bu tür bir durumla karşılaşmanız halinde yukarıdaki adımları izleyerek ürünü tarafımıza göndermeniz gerekmektedir. Üründe kullanımdan doğan bir kusur yoksa ürün bedeli tarafınıza geri ödenir.

İade etme süresi kaç gündür ?

Ürün, varsa hediyesi ve bütün standart aksesuarları, ambalajı hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte tarafımıza gönderilmelidir. Tek yapmanız gereken, faturanızın üzerindeki “İade Bölümünü” eksiksiz doldurarak, Yurtiçi Kargo (444 99 99) ile aşağıdaki adrese gönderebilirsiniz. gönderi ücreti size aittir.
İade etmek istediğiniz ürünü, siparişinizin size ulaştığı tarihten itibaren 14 iş günü içerisinde geri gönderebilirsiniz.

İade işlemlerinde kargo masraflarını ben mi ödeyeceğim?

İade talebiyle Padme Designs’a gönderdiğiniz tüm ürünlerin kargo masrafları tarafınıza aittir.

İade işleminden ne kadar zaman sonra geri ödeme hesabıma yansıyor?

İade ürün bedelleriniz, iade ettiğiniz ürün depoya ulaştığı andan itibaren, ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra 5 gün içinde bankanıza yatırılır. Bankanıza bağlı olarak 10 iş günü içerisinde de, ürün bedeli “artı bakiye” olarak kredi kartınıza yansır. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve Padme Designs’ın bankanıza müdahale etme hakkı yoktur.